Кременчуцький район, Полтавська область

Про відновлювальне лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за вибором застрахованої особи

Про відновлювальне лікування у реабілітаційних відділеннях

санаторно-курортних закладів за вибором застрахованої особи

З 01.01.2018 набула чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 №39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (далі – Постанова №39).

Даною постановою передбачено адресне забезпечення реабілітації, яке дає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу відповідно до переліку, затвердженому виконавчою дирекцією Фонду та оприлюдненому на офіційному веб-сайті Фонду, для проходження реабілітації після перенесених захворювань і травм шляхом укладання тристоронніх договорів (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом).

Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК) лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.

За рахунок коштів Фонду застрахованим особам будуть надаватися послуги з реабілітаційного лікування згідно з переліком профілів медичної реабілітації, визначених Постановою №39, а саме:

1. Нейрореабілітація;

2. М’язово-скелетна реабілітація;

3. Кардіо-пульмонарна реабілітація;

4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності;

7. Інша (соматична) реабілітація.

Усю необхідну роботу, пов’язану з підготовкою та оформленням документів, необхідних для отримання застрахованою особою лікування, будуть здійснювати працівники Фонду, а не застрахована особа.

Спеціаліст І категорії юрист - Л.В. Ситник