A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Новознам'янська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Новини

                     

                     На Полтавщині підтвердився Сказ

             Сказ – надзвичайно небезпечна  інфекційна  хвороба  спільна  для  людини  та  тварин, супроводжується  тяжкими  ураженнями  центральної  нервової  системи, лікування не дає позитивних результатів  і  завжди  закінчується летально.  Згідно  з  оцінкою  ВООЗ, входить  в  п’ятірку  антропозоонозів, що  завдають  найбільших  соціальних  та  економічних  збитків.

         Збудник  хвороби – нейротропний  вірус. Джерелом  збудника  сказу  є  хворі  тварини, які  виділяють вірус із  слиною.  Велике  значення  в  поширенні захворювання  має  те, що  вірус  із  слиною  хворих  тварин  починає  виділятися  за  8-13  днів  до  появи клінічних  ознак  захворювання. Тривалість  періоду  від  покусу  до проявлення  клінічних  ознак  захворювання  залежить  від  багатьох  чинників  і  може  тривати  від  декількох  днів  до  двох  років.

Клінічні  ознаки  у  всіх видів тварин  здебільшого   подібні.  Головною  ознакою захворювання  диких  тварин  є  зміна  поведінки – втрата  відчуття  страху, обережності. Звірі  з’являються   в  населених  пунктах,  в  місцях  випасу  і  утримання  худоби, нападають  на  тварин  і  людей.

Класичний  перебіг  сказу  спостерігається  рідко, переважає паралітичний  і  атиповий  прояви  хвороби, що  є  характерними  для  прояву  вірусу  адаптованого  переважно  до  лисиці  червоної.

          Випадок захворювання на сказ тварин зареєстровано в с. Демидівка Кременчуцького району, де в приватному господарстві  громадянина Манченка П.Я. собаку віком 7 років під кличкою Джаді було застрелено 20.03.2020 року після нападу на хазяїна.

     Господарство Манченка П.Я.  знаходиться на краю села Демидівка Кременчуцького району, неподалік поля. 18.03.2020 року собака по кличці “Джаді” віком 7 років, не щеплена проти сказу захворіла: відмовилася від їжі ,воду споживала, перестала гавкати, спостерігалось чорне блювання. 19.03.2020 року собака напала на хазяйку Манченко Г.Т. Тварина нанесла покус за ліву ногу в ділянці гомілки. 20.03.2020 року вранці 09:00 собака напала на власника Манченка П.Я. за кисть правої руки. Того ж дня власник застрелив собаку. Комісійно було проведено епізоотичне обстеження домогосподарства, та клінічний огляд домашніх тварин які знаходились на момент перевірки на території домогосподарства, при проведенні епізоотичного обстеження на території домогосподарства було виявлено труп собаки. Комісією було прийнято рішення про направлення трупа собаки, до Кобеляцької міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для відбору патологічного матеріалу для подальшого дослідження в Полтавській обласній регіональної державної лабораторії ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Полтавській області.

Місце знаходження трупа собаки очищенно, продезенфіковано 5% розчином препарату “Біолклін Біоцид”.

Після закінчення ветеринарних заходів на території домогосподарства Манченка П.Я  були складені відповідні акти та взяті пояснення у власника домогосподарства.

  На адресу КРДЛВМ був направлений звіт про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу за номером №001062 п.м./20 від 22 квітня 2020 року виданий регіональною ветеринарною лабароторією Держпродспоживслужбою Полтавської області.

           В даної тварини (собаки) підтвердженно захворювання на сказ.

         23.04.20 року заплановане проведення засідання ДНПК при Кременчуцькій районній державній адміністрації к де буде вирішуваться накладання  карантину на домогподарство Манченка П.Я., та в радіусі 10-кілометрової зони.

       В загрозливій зоні розробляється комплексний план щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу по вулиці Центральна, 28 села Демидівка, та прилеглих сіл Кременчуцького району щодо недопущення нових випадків захворювання тварин на сказ.

       В 10-кілометровій загрозливій зоні по селах Омельник, Радочини, Гуньки, Яремівка, Пустовіте, Ковалі.

Провідний лікар відділу протиепізоотичних заходів 

Павелко І.В.  

  

Нерест 2020: початок весняно-літньої заборони ловити рибу та раків

        З 25 березня почала діяти заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів. Заборонено виловлювати рибу на нерестовищах Кременчуцького та Кам’янського водосховищ (у межах адміністративної території Полтавської області). Заборона діятиме до 9 червня включно. В інших рибогосподарських водних об’єктах (в межах підконтрольної території) заборона працюватиме з 1 квітня по 20 травня включно, у придаткових системах річок – з 1 квітня по 30 червня, - інформує Кременчуцький відділ поліції. Ловити раків буде заборонено 1 квітня по 30 червня – в період виношування ікри та першої линьки. На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавзасобів, проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт. На період весняно-літньої заборони в межах підконтрольної території на Кременчуцькому водосховищі і малих річках дозволяється любительський лов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега. Ліміт такого лову – до 3 кг риби на одну особу в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ. Про порушення правил рибальства та нерестової заборони або про факти незаконної реалізації риби (та інших водних біоресурсів) правоохоронці просять повідомляти за номерами (0536)74-03-90, 102 або на електронну адресу vodnapolicekrem@gmail.com. Або звертатися за адресою: м. Кременчук, вул. Лікаря О. Богаєвського 15/50. Також відому вам інформацію можна повідомити на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля (096) 907-50-08. За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність (ст. 85 КУпАП). За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність (ст. 249 ККУ).
Провідний лікар відділу протиепізоотичних заходів Кременчуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини              Павелко І.В.

 

Запрошуємо студентів і абітурієнтів Кременчуцького району Полтавської області взяти участь у соціальній програмі Scholarship.

Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. 

Наразі відкрито 8 номінацій: 

17 000 грн. -  https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship - scholarship@kyiv.repair)

21 500 грн. -  https://nadomu.kiev.ua/start-programmyi-scholarship-ot-kompanii-remont-na-domu.html (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@nadomu.kiev.ua)

20 000 грн. -  https://renix.com.ua/scholarship/ (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@renix.com.ua)

44 000 грн. -  https://www.lumident.kiev.ua/sotsialnaja-programma-scholarship (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@lumident.kiev.ua)

18 000 грн. -  https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/ (запитання та роботи надсилати на пошту: lily@scholarship.events обо через форму зворотнього зв'язку)

27 000 грн. -  https://lukashuk.com.ua/scholarship/ (запитання та роботи надсилати на пошту: lukashuk.dc@gmail.com)

30 000 грн. -  https://autoclav.com.ua/scholarship (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@autoclav.com.ua)

500   EUR   -  https://wellcoinpay.com/scholarship-program/ (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@wellcoinpay.com)

Участь повністю безкоштовна. 

Ми оплачуємо навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів. 

Вимоги пожежної безпеки під час жнив

Виконавчий комітет Новознам’янської сільської ради  закликає населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів.   А тому у цю гарячу пору року для працівників сільського господарства– збирання врожаю ранніх зернових культур, коли в господарствах триває підготовка техніки, одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежегасіння.

09:44 07.07.2020

Увага! Відбудеться перевірка системи оповіщення

Відповідно до  графіку проведення експлуатаційно - технічного обслуговування апаратури оповіщення в обсязі регламенту № 6 на 2020 рік, 25 червня 2020 року о 16,00 годині заплановано провести  технічну перевірку  системи оповіщення в громаді.

19:16 24.06.2020

Пам'ятка: правила поведінки на воді

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

14:39 22.06.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь