ЗВЕРНЕННЯ ДО ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ, ЩОДО СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ

Дата: 05.04.2018 15:54

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЖИТЕЛІВ  ГРОМАДИ, ЩОДО СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і украй небезпечна. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Також за самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто від 170 до 340 гривень і на посадових осіб – від  п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків!

Виконавчий комітет Новознам'янської

сільської ради