Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, які подарунки відбиваються в декларації.

Дата: 20.02.2020 17:10

«Подарунки у формі грошових коштів зазначаються в декларації, якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року, перевищує 5 прожиткових мінімумів.

Подарунок у формі, іншій ніж грошові кошти (наприклад, рухоме майно, транспортні засоби, нерухомість тощо), зазначається, якщо вартість одного подарунка перевищує 5 прожиткових мінімумів.

У разі оплати третьою особою витрат на відпочинок (переліт, проживання тощо), лікування, освіту тощо суб’єкта декларування або члена його сім’ї, це вважається подарунком у негрошовій формі, який повинен бути відображений у декларації із зазначенням вартості подарунка», — йдеться у повідомленні.

Якщо отриманий у звітному періоді подарунок у вигляді цінного рухомого майна, транспортного засобу, нерухомості, цінних паперів, грошових активів тощо перебуває у суб’єкта декларування або члена його сім’ї станом на останній день звітного періоду, такий подарунок повинен бути також відображений у відповідному розділі:

5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)»,

6 «Цінне рухоме майно — транспортні засоби»,

3 «Об’єкти нерухомості»,

7 «Цінні папери»,

12 «Грошові активи» тощо.

Якщо таке майно не належить суб’єкту декларування або члену його сім’ї станом на останній день звітного періоду – зазначається в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки», а у разі його відчуження – двічі у такому розділі, а також у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» у разі, якщо це стосується суб’єкта декларування та перевищує встановлений поріг – 50 прожиткових мінімумів.